L'Auca del Sr. Esteve

De Wiki del Grup Germanor
Salta a la navegació Salta a la cerca
L'Auca del Sr. Esteve
Sensecartell.jpg

Dades de l'acte
Títol L'Auca del Sr. Esteve
Autor Santiago Russinyol
Data d'estrena 27/10/2002
Director/s Joan Perán
Tipus d'acte Col·laboració
Programa de mà
Obres del G.Germanor
La Nit dels InnocentsL'Auca del Sr. EsteveTerra Baixa 2003

Sinopsi


El senyor Esteve, personatge principal de l’obra, que assolirà categoria d’arquetipus de la petita burgesia barcelonina, té un fill que vol ser artista, amb tot l’idealisme que aquesta decisió implica. A través d’aquesta oposició, Rusiñol planteja una de les qüestions més decisives del modernisme: la relació de l’artista amb la societat burgesa, que es resol, al capdavall, en un pacte.


Repartiment


Dissabte, diumenge i dilluns
Personatge Actor/Actriu
L'avi Joan Roig
Sr. Ramón (fill de l'avi) Josep Botey
Estevet (després Sr. Esteve) Jordi Aragonés
Ramonet (fill del Sr. Esteve - 7 anys) Imar Gómez
Marc Pedrosa
Graner (pare de Tomaseta) Francesc Feliu
Ramonet (fill del Sr. Esteve - 23 anys) Enric Pujadas
Tomaseta (dona del Sr. Esteve) Montserrat Condeminas
Sra. Felícia (dona del Sr. Ramon) Mª Antònia Galceran
Senyor Pau (dependent) Josep M. Gironés
La senyora del primer pis Roser Ibáñez
Maria primera Montse Estarlich
Maria segona Montserrat Tarridas
Maria tercera Paquita Mateu
Martinet (viatjant) Francesc Estarlich jr.
Una dona Davínia Alsina
Montse Cruells
Fondista Josep M. Cid
Nacional Xavier Giribés
Regidor Jaume Mas
Cotxer Martí Germà
Pintor primer Ramon Carré
Pintor segon Xavier Vila
Treballador Primer Miquel Àngel Romaguera
Treballador segon Joan Pvig
Treballador tercer Francesc Ribas
Treballadora primera Núria Aliu
Caramel·ler Isaac Mayolas
Ginestera primera Teresa Vilanova
Gienstera segona Meritxell Bascompte
Jove primer Ramon Julià
Noia primera Cristina Bellvert
Noia segona Alberta Córcoles
Aiguader Jaume Comas
Amic 1 d'en Ramonet (23 anys) Jordi Roldós Jr.
Gerard Albert
Amic 2 d'en Ramonet (23 anys) Josep Serra
Poble Emma Elías
Anna Capdaigua
Neus Botey
Joana Puig
Sílvia Xancó
Quim Bigas
Anna Riera
Marc Borràs
Clara Roig
Francesca Mayolas
Elisabet Manlleu
Bisbe Esteve Maresma
Poble (nens) Ramon Bascompte Jr.
Anna Giribés
EQUIP TÈCNIC
Organitzar per Coordinadora de Grups Amateurs de Teatre del maresme
Estudiant de treball de recerca Anna Puig
Disseny gràfic Enirc Punsola
Estudiant en col·laboració Helena Homs
Fotografies Laura Pros
Documentació històrica Juli Manel Pou
Xavier Giribés
Antoni Grau
Disseny maquillatge i perruqueria Esperança Pallarolas
Núria Dominich
Equip de maquillatge Glòria Prunera
Francina Gumbau
Margarida Boladeras
Rosa M. Guardi
Montse de Diego
Cap de muntatge David Solé
Equip de muntatge Joan Bosch
Elvira Gordó
Esteve Vallmajor
Ramon Bascompte
Domènech Canal
Vicenta Verge
Jordi Ramon
Disseny vestuari i atrezzo Dolors Escamilla
Joana Sánchez
Sílvia Pretel
Tècnic de so Antoni Capdaigua
Disseny Il·luminació STEM SCCCL
Ajudants tècnics de llums Berenguer Pou
Assessorament musical Núria Visiedo
Músic gravació de la processió Ariadna Vergés
Gisela Vergés
Equip de vestuari Carme Llamas
Anna Regàs
Dolors Vives
CARMELET
Màrqueting i publicitat Esteve Rodon
Lluís Ramís
Comptabilitat Joan Puig
Xavier Giribés
Escenografia Jordi Abelló
Regidores Iolanda Celma
Montserrat de Diego
Delegada de direcció Sílvia Font
Ajudant de direcció Francesc Elías

Representacions


Data Localitat
27 i 28/10/2002 Mataró
10 i 11/11/2002 Pineda de Mar
24 i 25/11/2002 Malgrat de Mar
01 i 02/12/2002 Arenys de Mar
02 i 03/02/2003 Canet de Mar
24/02/2003 Sant Andreu de Llavaneres
02 i 03/03/2003 Calella
09 i 10/03/2003 El Masnou
20 i 21/04/2003 Tordera
11/05/2003 Tordera
22/06/2003 Teià

Contingut relacionat